„BEZPIECZNA SZKOŁA” W CHRAPOWIE

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie spotkał się wczoraj z nauczycielami w Szkole Podstawowej w Chrapowie. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Bezpieczna Szkoła”, prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie. Program ten jest formą kompleksowego wsparcia placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego w obszarze edukacji na rzecz bezpieczeństwa.

W ramach przeprowadzanych spotkań w szkołach, choszczeńscy policjanci rozmawiają z pedagogami, rodzicami i uczniami między innymi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Na spotkaniach z pełnoletnimi odbiorcami prezentowana jest walizka narkotykowa, której wyposażenie stanowią atrapy środków odurzających oraz akcesoria do ich porcjowania i zażywania. Walizka ta cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem.

Funkcjonariusze w czasie spotkań wskazują nauczycielom na co powinni zwracać uwagę, gdy mają podejrzenia, że ich dziecko-uczeń może posiadać i zażywać narkotyki lub dopalacze.

W czasie spotkań z młodzieżą policjanci zwracają uwagę szczególnie na szkodliwość narkotyków i dopalaczy oraz ich wpływ na organizm ludzki. Wyjaśniają także jakie są prawne konsekwencje posiadania i udostępniania innym narkotyków.

Źródło: KPP Choszczno

08-04-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

PEŁCZYCE Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMA

REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePełczyce.pl?

TAK
NIE