Bankowość spółdzielcza Przestarzała i nudna? Błąd!

Jeśli nie poznaliście dotąd żadnych efektów działalności banków spółdzielczych… jeżeli spotkaliście się z opinią, że to „ta gorsza bankowość” od znanych banków komercyjnych… jeżeli myślicie, że banki spółdzielcze nie są dla Was, bo daleko im do sprawnej obsługi i nowoczesności, to jesteście w błędzie!

My dość często spotykamy się z niedowierzaniem, a potem zdziwieniem i zaskoczeniem ze strony nowych klientów. Część z nich zwraca uwagę, że wchodząc do placówki Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku, nie spodziewało się, że sprawę można tu załatwić szybciej, sprawniej, prościej aniżeli w innym banku. To jednak nie wszystko… nasza bankowość robi wrażenie również na odległość.

Nowości i innowacje

Skok technologiczny ostatnich lat postawił przed nami nowe wyzwania, z którymi – co możemy śmiało powiedzieć – poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Zaczęliśmy od dużej zmiany, a mianowicie dostosowania serwisu GBS Banku do możliwości wygodnego, efektywnego korzystania z niego zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. W tej chwili każdy użytkownik laptopa czy telefonu może odpalić na nim stronę banku, by skorzystać z dostępnych usług. A tych mamy coraz więcej! Doskonale wiemy, że bankowość to już nie tylko dopasowane do potrzeb konta, rozbudowana oferta kredytów gotówkowych oraz hipotecznych, a także sposób na oszczędności. W ostatnim czasie wzbogaciliśmy nasze usługi o cały wachlarz ubezpieczeń, które można wziąć prosto i bezpiecznie, nie ruszając się z fotela. A sama bankowość? Ta również uległa zmianie – dziś konto to prawdziwa wielofunkcyjna platforma, za pomocą której można nie tylko dokonywać przelewów natychmiastowych i przelewów Paybynet, lecz również złożyć wnioski o popularne dofinansowania z programów 500+ i Dobry start. Z poziomu konta bankowego mamy ponadto dostęp do wszystkich dokumentów i umów bankowych poprzez platformę Publikator – połączenie archiwum on-line z narzędziem do komunikacji z Bankiem. Dla użytkowników kont walutowych przygotowaliśmy specjalną platformę eGBS Waluta, dzięki której szybko i bez zbędnych wizyt w kantorze dokonają kupna lub sprzedaży waluty. Mamy też wiele udogodnień dla użytkowników smartfonów, którym dedykujemy serwis bankowości mobilnej wraz z możliwością skorzystania z aplikacji Planet Mobile (Google Pay) i dokonywania płatności zbliżeniowych przy użyciu telefonu.

Nowa bankowość spółdzielcza to jednak nie tylko wejście na nowy poziom obsługi i jej poprawa zarówno na poziomie front- jak i back office. To również wszystko to, co kryje się pod słowem „spółdzielczość”, a co ma wpływ nie tylko na działanie banku i życie jego udziałowców… Bank spółdzielczy to bowiem bank wartości, o których nie każdy wie, a które warto w tym miejscu przypomnieć.

Spółdzielczość jest trendy

Jeszcze dziś wiele osób postrzega istnienie spółdzielni jako relikt przeszłości, zaściankową formę działania głównie na obszarach wiejskich. A przecież idee wspólnotowe oparte na współdzieleniu i współrządzeniu powracają w ostatnich latach ze zdwojoną siłą. Car shering i book crossing to nic innego jak pożyczanie dóbr – alternatywa dla ich posiadania. Coraz bardziej popularne na Zachodzie Europy i w Polsce spółdzielnie Foodcoop to z kolei grupy zainteresowanych współpracujące z lokalnymi rolnikami, by pozyskać ekoprodukty w atrakcyjnej cenie. To praktyczne, korzystne i modne… a przede wszystkim, jeśli chodzi o ideę – nienowe! Ta sama myśl przyświeca bowiem tradycyjnym spółdzielniom, w tym również bankowości opartej na zasadzie współzarządzania na równych prawach i czerpania z tego wszechstronnych korzyści. Bankowość spółdzielcza – jaką dzisiaj znamy – wpisuje się także w nurt tak popularnych w ostatnim czasie koncepcji zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). To, czego niejednokrotnie brakuje instytucjom komercyjnym, wpisane jest w istotę naszego funkcjonowania. Działanie na poziomie lokalnym, inwestowanie w infrastrukturę służącą mieszkańcom, wspieranie lokalnego biznesu czy zaspokajanie miejscowych potrzeb – to wszystko, a nawet więcej ma w swoim statucie GBS Bank i konsekwentnie realizuje zadania z tym związane. Chcecie wiedzieć więcej? Śledźcie naszego bloga… tam znajdziecie aktualne informacje na temat działań, w które się angażujemy!     

https://gbsbank.pl/co-nowego/blog/

16-01-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

Reklama [C] - GBS Bank
PEŁCZYCE Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMA

REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePełczyce.pl?

TAK
NIE