Kradzione, z fałszywymi numerami
News will be here

 

Trzy samochody o łącznej wartości 450 tys. zł zatrzymali w ostatnich dniach funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ze Szczecina i Kołobrzegu. Fiat Ducato kamper miał przerobione numery VIN, Audi Q5 i S5 jeździły z tablicami rejestracyjnymi innych pojazdów.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie 22 października w okolicach Kołbaskowa skierowali do kontroli drogowej Audi Q5 jadące od strony Niemiec. Kierowca nie zareagował na sygnały, przyspieszył i odjechał w kierunku Szczecina. W akcję pościgową włączyli się policjanci, którzy na jednej z ulic miasta ostatecznie zatrzymali samochód i kierowcę. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec tego miasta. Strażnicy graniczni ustalili, że czteroletnie Audi, którym jechał, miało tablice rejestracyjne pochodzące od innego pojazdu. Auto zostało kilka dni wcześniej skradzione w Berlinie, jego wartość oszacowano na 100 tys. zł. Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Dzień później strażnicy graniczni skontrolowali w Szczecinie roczne Audi S5. Także to auto miało „cudze” tablice rejestracyjne i figurowało w elektronicznych bazach danych jako utracone. Jego wartość wynosi około 250 tys. zł.

Z kolei funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu 22 października ujawnili kampera marki Fiat Ducato, w którym stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN. Samochód o szacunkowej wartości 100 tys. zł został zabezpieczony, trwa postępowanie w tej sprawie.

 

Źródło: Komenda Główna Straży Granicznej

 

29-10-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

Reklama [C] - GBS Bank
PEŁCZYCE Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMA

REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePełczyce.pl?

TAK
NIE