Stanie przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie w dniu 7 sierpnia 2020 r. w Choszcznie wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilość substancji psychotropowej w postaci 222,895 grama amfetaminy oraz 1,660 grama marihuany tj. o czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości narkotyków w postaci 222,895 grama amfetaminy oraz 1,660 grama marihuany. Jak ustalono w dniu 7 sierpnia 2020r. funkcjonariusze Policji podczas wykonywania obowiązków służbowych, w trakcie przeszukania mieszkania należącego do podejrzanego znaleźli schowany w zamrażarce pojemnik z zawartością białego proszku. Biegły z zakresu fizykochemii stwierdził, iż zabezpieczony środek zawiera w swoim składzie amfetaminę w postaci soli. Nadto w mieszkaniu ujawniono pudełko z zawartością marihuany.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

W toku postępowania prokurator dokonał na mieniu podejrzanego  zabezpieczenia majątkowego na poczet grożących jemu kar o charakterze finansowym. 

Podejrzany (lat 42) przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. W przeszłości nie był karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałania narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

źródło: PO w Szczecinie

19-11-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

Reklama [C] - GBS Bank
PEŁCZYCE Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMA

REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePełczyce.pl?

TAK
NIE